За нас

НАШИОТ

ДРУШТВО

Кои сме ние

Нашиот објект од 40 000 квадратни метри има можности да ги задоволи сите ваши алуминиум за истиснување, плочи со лого, потреби за прецизно печат, заедно со повеќе опции за изработка, за производство на високо квалитетни решенија за производи.

flag platom

Знаме Платом

workshop

Работилница

Front desk-first floor

Предна маса - прв кат

Office-third floor

Канцеларија-трет кат

Recreation room

Соба за рекреација

dormitory

Студентски дом

Вовед во компанијата

Работејќи во 2017 година во градот Хуижуу, Хуижуу Веихуа Технологија копродукции, ООД потекнува од Шенжен Weihua Nameplate Manufacturing Co., Ltd., основана во 1996 година. Сега се чини дека е водечка марка во домашната хардверска индустрија. Преку долгогодишни напори и резба, се претвори во големо, сеопфатно и високотехнолошко претпријатие со скоро 500 вработени, вклучително и R&D, дизајн, производство, деловно работење и продажба и воведување напредна инженерска технологија и филозофија за управување.

Врз основа на „Квалитетот е на прво место и ориентирана кон клиенти“ како наш принцип на услуга, ние се обидуваме со сите сили да му понудиме на нашиот клиент супериорни производи и креативни решенија за производите.

Докторска диплома
%
Магистратура
%
факултетска диплома
%
други
%

Која е нашата услуга?

Еве подолу, се појавуваат нашите главни категории на производи и третмани:

1. Прецизен хардвер: - мали делови од мобилен телефон, притиснати делови, делови изработени од ЦПУ, оксидирани делови, делови со печат, врежани делови.,

2. Табличка со име: -печатени делови, обележани делови, ПЦ / ПЕТ-плоча, таблета со сјај со висок сјај, плоча за електроформување, бакар или знак за ул / ул, епоксидна плоча, плоча од стипса, значка за фрлање на умре, акрилна плоча, делови за електроформување и врежана делови и сл.

3. Делови за истиснување на стипса: - делови за куќиште (футрола за мобилен телефон, кутија за полнење, електронски цигари), ладилник итн.

4. Делови за фалсификување: Делови со фалсификувана стипса, делови со ул / фалсификувани делови.

5. Делови за сликање: УВ, СТП, повеќекратно обложување + шмирглање, сликање над керамика, 3Д ласерско резба, мат бакар, ПВД над метали, Стакло, обоена керамика, оптичко снимање итн.

6. Површинска обработка: Пескарење, елоксирање, сликање, печатење на свилен екран, ЦД-брчки, дупчење и резба, сатен, брчки и ласерско резба итн.

aluminum extrusion heat sink

Прецизно алуминиумско истиснување

Ултра-прецизни алуминиумски екструзии се произведуваат преку комерцијална техника која обезбедува одлики, толеранции и завршни површини за кои се веруваше дека се невозможни. Овој уникатен процес на истиснување продолжува да ги импресионира инженерите за дизајн, нудејќи дополнителна алтернатива за дизајн за производство на прецизни алуминиумски компоненти.

metal name plates

ЛОГО плочи

Нашите метални плочки со имиња се применуваат за широк спектар на индустрии и корпорации, издржливоста е прва грижа на нашите клиенти, затоа внимателно ги произведуваме нашите метални плочи со издржлив метален материјал, проверете дали нашите табли со висок квалитет, цврсти и можат постојано да се користат.

precision stamping parts

Прецизно печат

Прилагодено прецизно печат на метал
WEIHUA создаде репутација за производство на комплексни високо-прецизни, сопствени метални марки со највисока ефикасност и квалитет. Објектите на WEIHUA ја користат најнапредната технологија за дизајн, производство, проверка, пакување и испорака - за да обезбедат прецизна усогласеност со барањата на клиентите за разновидна индустрија насекаде во светот.

Видео на компанијата

Која е нашата услуга?

 What is our service1

Зошто да не изберете нас?

Why choose us1

 

Доколку сте заинтересирани да стапите во контакт со нашиот претставник за продажба, кликнете овде


<