Lajmet e kompanisë

 • where can i get a metal nameplate made| WEIHUA

  ku mund të gjej një pllakë metalike të bërë|WEIHUA

  Huizhou Weihua Technology Co., Ltd është një kompani private kineze e targave dhe prodhuese e tabelave.Është një furnizues i kualifikuar i BYD, Honda, Panasonic, Lenovo, Gree dhe shumë kompanive të tjera të Fortune 500.Tabelat tona përdoren gjerësisht në pjesë të ndryshme të automjeteve, laptopë, mobilje,...
  Lexo më shumë
 • what does metal nameplate etched means| WEIHUA

  çfarë do të thotë etched pllakëza metalike|WEIHUA

  Para së gjithash, metali i referohet një substance të thjeshtë me shkëlqim dhe duktilitet, të lehtë për t'u përcjellë elektricitet, transferim të nxehtësisë dhe veti të tjera.Me përjashtim të merkurit, të gjitha lëndët e ngurta në temperaturën e dhomës, si ari, argjendi, bakri, hekuri, mangani, zinku, etj. Gravuari, nga ana tjetër...
  Lexo më shumë
 • how to silkscreen on metal nameplate| WEIHUA

  si të bëhet ekran mëndafshi në pllakën metalike|WEIHUA

  Para së gjithash, do të sqaroj shkurtimisht kuptimin e printimit në ekran?Printimi me ekran, i njohur gjithashtu si printim i ekranit, i referohet një procesi në të cilin një pllakë printimi e ekranit me grafikë dhe tekst bëhet duke përdorur një ekran si bazë pllake dhe përmes një pllake fotosensitive-...
  Lexo më shumë
 • how to tell aluminum nameplate from stainless steel nameplate| WEIHUA

  si të dalloni pllakën e emrit të aluminit nga pllaka e pandryshkshme|WEIHUA

  Si prodhues të pllakave metalike dhe një kompani me porosi të pllakave të emrit, ne jemi të njohur me aluminin dhe çelikun inox.Si më poshtë, ne do t'ju shpjegojmë se si të dalloni pllakën e emrit të aluminit nga pllaka inox sipas këndvështrimit tonë profesional.1. Pesha të ndryshme:...
  Lexo më shumë
 • how to buy metal for name plates| WEIHUA

  si te blejme metal per targat e emrave|WEIHUA

  Imazhe për pllaka metalike të emrave Duke folur për sinjalistikën, pothuajse të gjithë e njohin atë dhe është e lidhur ngushtë me jetën tonë.Ashtu si tabelat e emrave të audios së makinave, logot audio të KTV-së, etiketat e televizorit, shenjat e frigoriferit, distinktivët e furrës, shenjat e kondicionerit, llogaritë...
  Lexo më shumë
 • How to paint aluminum name plate| WEIHUA

  Si të lyeni pllakën e emrit të aluminit|WEIHUA

  1. Ne do të modulojmë bojën sipas nevojave të tjera të ngjyrave, si p.sh. numri Pantone ose pllakat me ngjyra të ofruara nga klienti për të rregulluar bojën e duhur dhe për të regjistruar parametrat e bojës. Ne do të vendosim ...
  Lexo më shumë
 • how were metal engravings signs made| WEIHUA

  si bëheshin shenjat e gdhendjeve metalike|WEIHUA

  Fillimisht, për sa i përket materialit, mund të zgjedhim 5052 ose 1070 alumin dhe materiale të tjera për të bërë pjesën.Më pas, ne mund të zgjedhim procesin e stampimit ose falsifikimit, ne do të përdorim falsifikim nëse pllaka e emrit është me këmbë të pasme.
  Lexo më shumë
 • 9/23 Metal Lable Stamping Tag Printing Nameplates For Machinery & Equipment Via UPS Express

  9/23 Etiketa me stampim metalik për shtypjen e pllakave për makineri dhe pajisje nëpërmjet UPS Express

  Emri i produktit: Targat e printimit të etiketave me stampim me tabela metalike për makineri dhe pajisje Gama e përdorimit: Specifikimi i targës së emrit të makinës industriale: 66.7*63.5*1.5 mm Lënda e parë: Nënmbledhja e aluminit jugperëndimor: Filmi mbrojtës PE 9025 / Qese PE & Kartoni standard dhe kështu me radhë Procesi : Materiali ...
  Lexo më shumë
 • 9/21  China OEM Factory Metal Label Stamping Printing Nameplate

  9/21 Kina OEM Pllaka e emrit për shtypjen e stampimit të etiketave metalike të fabrikës

  Emri i produktit: Kina OEM për shtypjen e stampimit të etiketave metalike të fabrikës së targës së emrit Gama e përdorimit: Specifikimi i targës së emrit të makinës industriale: 152.44*141.88*0.5 mm Lënda e parë: 1070 alumini Nënmbledhja: 80A film mbrojtës / qese PE dhe kështu me radhë Procesi: Prerja e materialit+P+C Bardhë+Shtypje e kuqe...
  Lexo më shumë
 • 9/19 Aluminum Black Anodized Brushed Logo With Finish Colors

  9/19 Logo alumini e zezë e anodizuar e krehur me ngjyra të përfundimit

  Emri i produktit: Logo alumini e zezë e anodizuar e krehur me ngjyra të mbarimit Gama e përdorimit: produkti elektronik Specifikimi: 40*46.8*0.5mm Lënda e parë: 1070 alumini Nënmbledhja: Filmi mbrojtës PET i pastër / kutia e flluskave PET dhe kështu me radhë Procesi: Prerja e materialit+Blash+ Stampim+Përkulje+Anodizim i Zi...
  Lexo më shumë
 • How are aluminum extrusion products made ?

  Si prodhohen produktet e nxjerrjes së aluminit?

  Oh, është pak nxehtë sot, por nuk mund t'i rezistojë pasionit tim për të ndarë me ju videon e seminarit tonë, haha.Sot dua të ndaj me ju punëtorinë më të madhe të kompanisë sonë të teknologjisë weihua ~ Punëtoria e nxjerrjes së aluminit Kompania e teknologjisë Weihua Ne kemi 1 grup 2000 ton, 2 grupe 1000 ton dhe 1 grup 6...
  Lexo më shumë
 • 9/14 Aluminum stamping painting metal tag high polishing nameplate to shenzhen

  9/14 Etiketë metalike për lyerje me stampim alumini, pllakë me lustrim të lartë në Shenzhen

  Emri i produktit: vulosje alumini për pikturë me etiketë metalike, pllakë e emrit me lustrim të lartë Gama e përdorimit: produkti elektronik Specifikimi: 30,4*5,72 mm Lënda e parë: alumini Nënmbledhja: Film mbrojtës PE i pastër / kuti flluskash PET dhe kështu me radhë. lustrim+futje të plota...
  Lexo më shumë
 • 9/14 Aluminum CNC anodized outer shell with laser craving letters to Dongguan

  Predha e jashtme e anodizuar nga alumini CNC 9/14 me shkronja lazer për Dongguan

  Emri i produktit: Kutia e jashtme me rërë të anodizuar CNC me shkronja lazer dhe kod QR Gama e përdorimit: cigare elektronike Specifikimet: 98*19.12*16.1 mm Lënda e parë: 6063 alumini Nënmbledhja: Film mbrojtës PE i pastër / kuti flluskash PET dhe kështu me radhë Procesi: Prerje materiale+CNC+Poli...
  Lexo më shumë
 • 9/12 Aluminum anodized nameplate ship to shenzhen yantian port via ocean to UK

  9/12 Anije me targa alumini të anodizuar në portin Yantian Shenzhen nëpërmjet oqeanit në MB

  Emri i produktit: Logo e prerjes së diamantit me pllakë të anodizuar prej alumini për tingujt e markës Gama e përdorimit: Përdorimi i zërit dhe i kufjeve etj. Specifikimet: 90,21*9,89 mm Lënda e parë: 2,5 mm (0,098″) alumini Nënmbledhja: Bojë e zezë / Film mbrojtës PE i pastër dhe kështu në Procesin: Prerje e materialit+Vulosje +B...
  Lexo më shumë
 • 9/12 UPS express shipment of aluminum nameplate to USA customers

  9/12 UPS dërgesë ekspres e tabelave të aluminit për klientët në SHBA

  Emri i produktit: Targat e emrave prej metali prej alumini me ekran të printuar, logoja e printimit me porosi për pajisjet dhe zyrën Gama e përdorimit: Pajisje makinerie dhe kështu me radhë Specifikimet: 152.44*141.88 mm Lënda e parë: 0.5 mm (0.02″) Nënmbledhje alumini jugperëndimore: Glenda bojë Film mbrojtës PE dhe kështu me radhë Pro...
  Lexo më shumë
 • 4/16 Aluminum 5G antenna cover case for signal base station

  4/16 Mbulesa e antenës 5G prej alumini për stacionin bazë të sinjalit

  Emri i produktit: Kutia e mbulesës së antenës 5G prej alumini për stacionin bazë të sinjalit Gama e përdorimit: Pajisje makinerie dhe kështu me radhë Specifikimi: 465mm*437mm Lënda e parë: 6063 alumini Nënmbledhja: N/A Procesi: CNC & Stampim & Punching & Përgjimi Destinacioni: Huicheng, Huizhou Totali i kartonave: rreth 1800...
  Lexo më shumë
 • 4/2 Aluminum 5G antenna cover case for signal base station

  Kutia e mbulesës së antenës 5G alumini 4/2 për stacionin bazë të sinjalit

  Emri i produktit: Kutia e mbulesës së antenës 5G prej alumini për stacionin bazë të sinjalit Gama e përdorimit: Pajisje makinerie dhe kështu me radhë Specifikimi: 465mm*437mm Lënda e parë: 6063 alumini Nënmbledhja: N/A Procesi: CNC & Stampim & Punching & Përgjimi Destinacioni: Huicheng, Huizhou Totali i kartonave: rreth 500 ...
  Lexo më shumë
 • 4/1 UPS express shipment of aluminum scale nameplate to USA & Tailand customers

  Dërgesë ekspres 4/1 UPS e tabelës së aluminit për klientët në SHBA dhe Tajlandë

  Emri i produktit: vulosje dhe printim të shënjave të shkallës së aluminit me ngjitës 3M468 Gama e përdorimit: Pajisje makinerie dhe kështu me radhë Specifikimet: 182mm X143mm Lënda e parë: 0,5mm (0,02″) Alumini jugperëndimor Nënmbledhja: Bojë Glenda / Film mbrojtës PE i dyfishtë / ngjitës anësor 3M 468 dhe kështu me radhë Pr...
  Lexo më shumë
 • 3/26 Ocean shipment for aluminum stamping metal plates

  3/26 Dërgesë oqeanike për pllaka metalike të stampimit të aluminit

  Emri i produktit: Stampimi dhe printimi i shënjave metalike të mbushjes me ngjyra nga alumini Gama e përdorimit: Pajisje makinerie dhe kështu me radhë Specifikimet: 69.86mm X69.86mm Lënda e parë: Nënmbledhja e aluminit Sumitomo Mirror: Film PE transparent / i pastër, ngjitës CYF850 Procesi: Stampimi dhe Destinacioni i printimit: PASO, TX...
  Lexo më shumë