Prerje metalike

Prerja e metaleve vdes klishe

Vdesin janë objekte në formë metali me një zonë të ngritur dhe të mprehtë për prerje. Ato janë të ngjashme në dukje dhe efekt me prerëset e letrës - forma e gypit është forma që do të pritet në letrën tuaj.

Ka shumë lloje të ndryshme të vdekjeve. Vdesin e gdhendur në çelik janë të mprehta dhe të mbrojtura me material plastik. Ekzistojnë forma themelore, shkronja kineze dhe angleze (duke përfshirë Falënderimet, Krishtlindjet, Halloween, Pashkët, Gëzuar Ditëlindjen dhe letra të tjera në anglisht për bekime), modele (përfshirë flokët e dëborës, lule mandala, zogjtë, pemët e Krishtlindjeve, Santa Claus, sajë, skeptër, kurorë , Kunguj Halloween, kafshë, karaktere të ndryshëm vizatimor, etj.), Forma të ndryshme (përfshirë rrumbullakët, ovale, katrore, drejtkëndëshe, zemër, etj.) Ose modele të tjera të dizenjuara nga klientët për të bërë kallëpe të prera.

Vdes metali për bërjen e kartave nga Kina

Materiali: Pllaka çeliku karboni Trashësia e materialit: 0.8 mm, 1.0 mm, 1.2 mm, 1.5 mm, 2.0 mm ose trashësia e kërkuar nga klientët

Përdorimi: Përdorni me makinë embossing

Procesi:Vizatim + Shtypja e llojeve + Filmim + Ekspozim + Gdhendje + Pikturë + Inspektim i plotë + Paketim + Transport

Aplikacion:Festa të ndryshme jashtë vendit (festat: Krishtlindjet, Shën Valentinit, Festa e Pranverës, Festa e Atit, Dita e Nënës, Mësuesi, Dita e Vitit të Ri, Tanabata, Halloween, Pashkët, Dita Kombëtare, Dita e Fëmijëve, Dita e Grave. Raste: martesë, ditëlindje, hënë e plotë , Përkujtimi i udhëtimit, diplomimi, festa, festa), të tilla si aksesorë, DIY, pajisje zyre. Rroba, fletore, letra

DIY Die Scrapbook Etching Heart-shaped Lace Carbon Steel Die

DIY Die Scrapbook Etching Veshje prej çeliku të karbonit në formë zemre

DIY cutting dies for card making, scrapbook etching petal embossed carbon steel die cut

Bërja e kartave DIY vdes, prerja e çelikut të karbonit në gdhendje të fletës së copave të gdhendjes në metal

DIY unbranded craft dies from china, Scrapbook etching four butterflies cross-border explosive carbon steel die cut

Scrapbook gdhend në katër flutura prerja e çelikut të karbonit ndërkufitar eksploziv

DIY metal dies from china, scrapbook metal corrosion easter letter carbon steel die cut

Vdesin metali DIY nga Kina, korrozioni metalik fletëshkalimi letra e Pashkëve çeliku i karbonit vdesin prerë

DIY unbranded metal cutting dies, scrapbook etching christmas number letter embossed carbon steel die cut

Scrapbook gravurë gërma e numrit të Krishtlindjeve letër embossed çeliku të karbonit vdesin prerë

DIYmetal craft dies, scrapbook etching round garland carbon steel die cut

Artizanatët DIYmetal vdesin, fletët e gdhendura të gdhendura prerja e çelikut të karbonit të garlandit

DIY knife mold Scrapbook metal etching square lace carbon steel knife mold

Myk DIY thikë Scrapbook metalike gdhendje katrore dantella myk thikë çeliku myk

DIY metal die cuts, scrapbook metal etching bookmark carbon steel metal die cuts 1

Prerjet e vdesit të metaleve DIY, shënimet e gdhendjeve të shënimeve të metaleve çeliku të karbonit vdesin

DIY aliexpress metal dies, etching bird new scrapbook carbon steel metal die cuts

Vdes metali aliexpress i metaleve, gdhendja e zogjve të rinj fletë metalike çeliku karboni prerje metalike

DIYmetal dies for card making from china,scrapbook metal etching lace carbon steel die cut

Prerje vdesin çeliku karboni dantella gdhendjeje metali

DIY metal cutting dies from china, scrapbook metal etching five flower embossed carbon steel die cut

Scrapbook metalike gravurë pesë lule embossed çeliku të karbonit vdesin prerë

DIY metal die cuts for card making, scrapbook metal etching scrapbook letter flower carbon steel die cut

Prerjet e vdesit të metaleve DIY për bërjen e kartave, prerja e çelikut të karbonit të luleve të letrave të copave të gdhendjeve të copave të metaleve

DIY metal die cuts, scrapbook metal etching bookmark carbon steel metal die cuts

Vdes prerja DIY për bërjen e kartave, prerja e çelikut të karbonit me petale, e gdhendur në fletore

DIY aliexpress metal cutting dies, scrapbook metal etching happy birthday letter carbon steel metal die cuts

Vdes metalike për prerje metali, gdhendje metali shënimesh gëzuar ditëlindjen shkurtime të vdesit të çelikut të karbonit

DIY metal dies for paper crafting, scrapbook metal etching Snowflake embossed carbon steel die cut

Prerja e çelikut të karbonit me gdhendje të dëborës në grafikë gdhendje metali

DIY steel rule die press, scrapbook metal etching rosette carbon steel metal die cuts

Rregulla DIY çeliku vdesin shtypi, copa metalike scrapbook gdhendje shkurtime vdesin metalike rozetë çeliku karboni

DIY sheet metal die cutter, scrapbook etching small tree cross-border explosive carbon steel die cut

Scrapbook gravurë pemë të vogël ndërkufitare eksploziv çeliku karboni vdesin prerë

https://www.cm905.com/metal-die-cuts/

Shim metali DIY për prerjen e vdesit, prerje vdesin çeliku karboni busull gdhendjeje metalike

Cilat janë avantazhet e produkteve tona të prerjeve të metaleve?

1. Pjesë pune të komplikuara mund të prodhohen, dhe kombinime të prerjeve të larta dhe të ulëta mund të bëhen lehtësisht në të njëjtin kallëpe, dhe teknologjitë formuese një herë të tilla si thyerja e plotë, gjysma e thyerjes, prerja e dhëmbëve dhe vija e thyer mund të realizohen në ne te njejten kohe.

2 Diekani i prerjes së gdhendjes realizon shtresën e prerjes pa ndërfaqe, sipërfaqja e prerjes së produktit është e lëmuar; nuk ka kontakt në qoshe dhe nuk do të ketë gërvishtje në cep të produktit.

3 Vdesi i gdhendjes ka saktësi të lartë dimensionale dhe toleranca mund të arrijë ± 0,03 mm; pozicioni minimal i mjetit të dyfishtë mund të jetë 0.5 mm; e njëjta vdes prodhohet në mënyrë të përsëritur me gabime minimale.

4. Tefloni përdoret në sipërfaqe. Karakteristika e tij më e madhe është se koeficienti i fërkimit është veçanërisht i ulët. Për shkak se ka një shkallë të caktuar të butësisë, ajo mund të ndajë në mënyrë efektive bllokimin e letrës nga gropa. Tefloni mund ta bëjë produktin e goditjes jo-ngjitës. Forma e prerjes së vdesit, por për shkak të procesit të veçantë, veshja me teflon nuk do të ndikojë në mprehtësinë e formës së prerjes së vdesit.

5. Sipërfaqja e tehut është e sheshtë, pothuajse nuk ka nevojë të rregulloni lartësinë e tehut

6. I njëjti grup i formave të prerjes së vdesit mund të kombinohen në përputhje me thika të ndryshme të larta dhe të ulëta (plotësisht të prishura dhe gjysmë të thyera) Lartësia e prerjes së vdesit është zakonisht rreth 1.5 mm

7. Saktësia dimensionale (0,03 mm), e përshtatshme për prerjen precize, distanca minimale midis tehut dhe tehut mund të jetë 0,3 mm

8. Linja e prerjes së produktit të vulosjes është e lëmuar, por është e përshtatshme vetëm për vulosjen e materialeve nën 0.2 mm

9. Madhësia e disa grafikëve të njëjtë në të njëjtën vdes është pothuajse e njëjtë, dhe gabimi i përsëritjes së të njëjtës vdes është pothuajse 0

Nëse jeni të interesuar të kontaktoni me një përfaqësues të shitjeve klikoni këtu

Pavarësisht nëse jeni i ri në vdes prerja, keni nevojë për disa sqarime, ose keni një pyetje specifike në fushën e prerjes së vdesit, ne jemi këtu për t'ju dhënë disa përgjigje!

Gjeni pyetjen tuaj më poshtë, ju lutem mos ngurroni të na kontaktoni nëse keni pyetje të tjera.

Çfarë është prerja e vdesit?

Forma e prerjes së ngordhur është "një myk që mund të presë shpejt forma ose modele të ndryshme të veçanta"

Dhe "i ripërdorshëm" derisa të plaket! ! ! ! ! ! !

Vdesi i prerjes së vdesit duhet të përdoret me makinën e prerjes së prerë për të prerë letrën.

Prerja e ngordhur i referohet një procesi prerjeje për post-përpunimin e lëndës së shtypur. Procesi i prerjes së vdesit mund të bëjë që materialet e shtypura ose produktet e tjera të letrës të bëhen në një teh prerëse vidhosje sipas grafikëve të para-dizajnuar për prerje, në mënyrë që forma e materialit të shtypur të mos kufizohet më në skajet e drejta dhe këndet e drejta. Prodhimi i prerjes së ngurtë përdor thika prerëse të vdesit për t'u kombinuar në pllaka prerëse të vdesit sipas modelit të kërkuar nga modeli i produktit. Nën presion, shtypshkronja ose boshllëqet e tjera në formë pllake mbështillen dhe priten në formën e dëshiruar ose prerë. Procesi i rrudhosjes është që të përdorësh një prerje të ngurtësimit ose një rrotullim të rrudhosjes për të bërë një shenjë linje në fletë nga presioni, ose të përdorësh një rrotë rrotulluese për të hapur një shenjë linje në fletë, në mënyrë që fleta të përkulet në një të paracaktuar pozicioni Zakonisht, procesi i prerjes dhe prerjes është një kombinim i prerjes së prerjes së prerjes dhe prerjes së prerjes në të njëjtin model dhe përpunimit të njëkohshëm të prerjes dhe prerjes në një makinë prerëse, e referuar si formim.

Çfarë është një makinë prerëse vdesin?

Die Cutting Machine (Die Cutting Machine) quhet ndryshe makinë birre, makine prerëse, makinë shpuese CNC, e cila përdoret kryesisht për prerjen e materialeve përkatëse jometalike, afishe, EVA, shirit të dyanshëm, elektronikë, jastëk të telefonit celular, etj. (Thyer plotësisht, gjysmë i thyer), operacionet e dhëmbëzimit dhe vulosjes së nxehtë, petëzimi, heqja automatike e mbeturinave, makina për prerjen e vdesit përdor thika çeliku, forma hardware, tela çeliku (ose klishe të gdhendura nga pllaka çeliku) për të ushtruar një presion të caktuar përmes pllaka embossing, Rrokullisja dhe prerja e materialit të shtypur ose kartonit në një formë të caktuar. Isshtë një pajisje e rëndësishme për përpunimin e paketimit pas shtypjes.

Çfarë është një makinë prerëse manuale manual?

Makineritë manuale të prerjes së vdesit operohen me një fiksim ose levë të kthyeshëm dhe përdorin forma të specializuara metali për të prerë letër dhe materiale të tjera. Ndonjëherë këto makina do të kenë gjithashtu një përbërës të mundësuar që do të ndihmojë në funksionimin e makinës me energji elektrike. Ndërsa materiali dhe vdesin metalik kalojnë nëpër rrotullat e makinës, ajo ushtron presion dhe vidhja pret letrën ose materialin tjetër në formën e gypit.

Marka kryesore të makinerive, të tilla si Sizzix, Spellbinders, Cricut, XCUT, etj.

Cila është trashësia e materialit vdesin?

Trashësia e përgjithshme është 0.8 mm, 1.0 mm, 1.2 mm, 1.5 mm, 2.0 mm ose trashësi të tjera të kërkuara nga klientët.

Cilat janë ngjyrat e prerjeve të metaleve?

Në përgjithësi, është argjend konvencional, ari dhe gjithashtu mund të pikturohet në përputhje me ngjyrën e specifikuar nga klienti

Ku janë aplikacionet kryesore për kasetë prej metali?

Shumica e tyre përdoren për festivale të ndryshme (të tilla si Dita e Krishtlindjeve, Dita e Shën Valentinit, Festa e Pranverës, Dita e Atit, Dita e Nënës, Mësuesi, Dita e Vitit të Ri, Tanabata, Halloween, Pashkët, Dita Kombëtare, Dita e Fëmijëve, Dita e Grave ose dasma , festa të ditëlindjes, banket i hënës së plotë, përvjetori i udhëtimit, festa e diplomimit, festa të ndryshme, tubime të ndryshme familjare ose kampuse) të tilla si pajisje, DIY, pajisje zyre. Rroba, fletore, letra, etj.

Sa lloje vdesin nga metali?

Në thelb, format e gjerësisht të njohura të prerjes së vdesit ndahen në dy lloje themelore: myk i trashë i prerë dhe myk i hollë i prerë.

Cilat janë ndryshimet midis kallëpit të trashë të prerë me vdesë dhe mykut të hollë të prerë?

(1) Forma e trashë e prerë me vdes - skaji i prerjes është mjaft i thellë për të prerë karton të trashë, ose për të prerë shumë fletë në të njëjtën kohë, Më i përshtatshëm për përdorim kur dëshironi prodhim masiv!

Aktualisht, marka me forma më të trasha të prerjes së vdesit (mund të konsiderohet si XD që dominon tregun fare) është "SIZZIX"! Sidomos me bekimin e dizajnit të xha TIM HOLTZ, format e trasha të prera të SIZZIX mund të thuhet se shesin super nxehtë! Sidoqoftë, ky lloj myku i trashë i prerë i ngordhur është shumë i trashë dhe i rëndë.

Goodshtë mirë të blini një ose dy. Nëse blini më shumë se një duzinë, do të jetë e vështirë ta ruani. Një vdes është aq i trashë sa një libër, nuk mund të jetë aq i hollë sa një vdes i hollë dhe është i lehtë për tu mbajtur!

Modeli i mykut të trashë të prerë me vdes është i thjeshtë dhe bujar. Meqenëse mund të presë karton të trashë, është gjithashtu shumë i përshtatshëm për të bërë kuti tre-dimensionale. Zakonisht ne përdorim letër më të trashë si bazën e kartës. Në këtë kohë, gropa e hollë nuk është e dobishme dhe fenomeni i prerjes së vazhdueshme është i prirur të ndodhë. Shumë kallëpe të trasha të prera janë krijuar si letra që mund të jenë të larmishme dhe të larmishme. Jo vetëm që kartat e trasha mund të priten, ka edhe shumë ndryshime në stil dhe ato nuk janë të lehta për tu thyer.

(2) Kallep i hollë i prerë - tehu është i cekët dhe mund të presë kartonin e përgjithshëm (zakonisht mund të pritet lehtësisht nën 100P), film transparent (ose film celuloid), film i tkurrur nga nxehtësia, pëlhura e ngurtë jo e endur, artikuj lëkure ( dy të fundit ndonjëherë u kërkohet të bashkëpunojnë me prerësin e filmit dhe fletën metalike) Mund të presë cilësi më të imëta, por është e vështirë të prodhosh në masë fletë të shumta në të njëjtën kohë. Ka shumë zgjedhje, dhe pothuajse çdo treg i madh i bërë me dorë ka formën e tij të hollë të prerjes së vdesit. Normalshtë normale që prerësi i vdesit do të përkulet pas një kohe të gjatë. Për sa kohë që nuk ka asnjë problem në prerjen, përsëri mund ta përdorni!

Si të ruani prerjet e metaleve?

Prerësi i tubit duhet të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë. Në mënyrë që të parandalohet rritja e tehut, një furçë najloni mund të përdoret për të pastruar një shtresë të hollë të vajit të motorit në dhe afër tehut. Bestshtë më mirë të përdorni kutinë e siguruar nga furnizuesi i prerësit të gypave për të siguruar që tehu të mos prekë asnjë pjesë ose send në kutinë. Prerja e vdesit prerëse mund të mbështillet plotësisht me shkumë. Blloku i mbështetjes në kutinë duhet të mbështetet në boshtet e shkurtër në të dy skajet e prerjes së prerjes, jo në teh

 Kërkime të ngjashme:Etiketat metalike të personalizuara,Nxjerrja e aluminit,Pllaka Emri Metalike 

Nëse jeni të interesuar të kontaktoni me një përfaqësues të shitjeve klikoni këtu


<